Strona Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Powitanie
Witaj na Stronie Parafii Przeczyca.
Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i przebywającym w Naszej Parafii Gościom złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia i błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Przeczyckiej. Niech Zmartwychwstały Chrystus i Jego Najświętsza Matka umacniają nas wszystkich w wierności wobec Ewangelii, abyśmy wsparci łaską Ducha Św. nigdy nie lękali się być Jego uczniami.

Życzenia składają księża z Parafii i Bracia Kapucyni z Zagórza.


Triduum Paschalne

W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Liturgia Wielkiego Tygodnia ma nas wprowadzić w przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

Liturgia Wielkiego Czwartku będzie w Kamienicy Dolnej o godz. 1600 , a w Przeczycy o godz. 1800. Po Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy będzie do godz. 2200.

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w Przeczycy i w Kamienicy o godz. 900 . Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 1800 a po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu będą śpiewane Gorzkie Żale. Adoracja przy grobie będzie do 2200 dla wszystkich a od 2200adoraować będzie młodzież.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i abstynencja.

Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na Ziemię Świętą. Zatroszczmy się Krzyże przydrożne oraz o Krzyż Misyjny.

Wielka Sobota.

Adoracja od 600 rano. Święcenie pokarmów w Przeczycy o godz. 900, 1000, 1100, w Kamienicy o godz. 930, w Skurowej o godz. 1130. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1800. Przynieśmy do Kościoła świece, gromnice aby zapalić podczas Liturgii Wielkanocnej.

Procesja Rezurekcyjna będzie w Wielką Niedzielę o godz. 600.

Prosimy, aby Ochotnicza Straż Pożarna ze Skurowej asystowała przy Grobie Pana Jezusa.


Niedziela Palmowa

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenia palm będzie przed sumą o godz. 1100. Po poświęceniu palm będzie procesja wokół Kościoła. Składka na tacę w Palmową niedzielę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna czyli wynagrodzenie za niedochowanie posty w ciągu roku.

 


Peregrynacja

Jutro, w poniedziałek o godz. 16.00 rozpocznie się uroczystość Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego.

Relikwii Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny

Szczegółowy Plan Uroczystości


Wielki Post

W piątek  Droga Krzyżowa w Kamienicy będzie o godz 1530 a w Przeczycy o godz 1700.