Strona Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Powitanie
Witaj na Stronie Parafii Przeczyca.
Wielka Niedziela

W Wielką Niedzielę Msze Św. o godz. 700, 900, 1100, 1600, w Kamienicy o godz. 1000, 1500.                   


Wielka Sobota

Wielka Sobota.

Adoracja od 600 rano. Święcenie pokarmów w Przeczycy o godz. 900, 1000, 1100, w Kamienicy o godz. 930, w Skurowej o godz 1130.  Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1900.  Przynieśmy do Kościoła świece, gromnice aby zapalić podczas Liturgii Wielkanocnej. Na zakończenie Liturgii Wielkiej Soboty będzie Procesja Rezurekcyjna.

Prosimy, aby Ochotnicza Straż Pożarna ze Skurowej asystowała przy Grobie Pana Jezusa.


Wielki Piątek

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w Przeczycy i  w Kamienicy  o godz. 900 . Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz 1800 a po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu będą śpiewane Gorzkie Żale, adoracja przy grobie będzie do 2200.  W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i abstynencja. Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na Ziemię Świętą.  Zatroszczmy się Krzyże przydrożne oraz o Krzyż Misyjny.


Wielki Czwartek

W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Liturgia Wielkiego Tygodnia  ma nas wprowadzić w przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

Liturgia Wielkiego Czwartku będzie w Kamienicy Dolnej  o godz. 1600 , a w Przeczycy  o godz. 1800.  Po Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy będzie do godz. 2200.  


15 Dzień Miesiąca

Obrazy: figura.jpg

We wtorek  przypada 15 - ty dzień miesiąca. W naszym Sanktuarium o godz. 1800 będzie Msza Św. i Procesja Różańcowa z  Cudowną Figurą Matki Bożej Przeczyckiej.  Zapraszamy Parafian, Pielgrzymów do udziału w tym Maryjnym nabożeństwie.

W środę o godz. 1800 nowenna do MBNP . Nowennę ofiarujemy w intencji chorych.


Niedziela Palmowa

Liturgia Palmowej Niedzieli przypomina nam triumfalny wjazd Pana Jezusa  do Jerozolimy.         Gorzkie Żale o godz. 1530. Bóg zapłać za ofiary jako jałmużnę postną przeznaczoną na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Jutro rozpoczną się rekolekcje dla dzieci szkolnych. Nauki rekolekcyjne będą w Przeczycy i w Zagórzu o godz. 800,  w Kamienicy o godz.  900


Droga Krzyżowa

W środę Nowenna do MBNP o godz. 1700. Nowennę ofiarujemy w intencji pielgrzymów o zdrowie błogosławieństwo o opiekę Matki Bożej Przeczyckiej. W piątek  Droga Krzyżowa w Kamienicy będzie o godz 1530 a w Przeczycy o godz 1700.


Wielki Post