Strona Sanktuarium Matki Boskiej Wniebowziętej w Przeczycy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Boże Ciało
Powitanie
Witaj na Stronie Parafii Przeczyca.

Plan Wielkiego Odpustu Przeczyckiego
Święto Św. Krzysztofa

Wspomnienie liturgiczne Św. Krzysztofa 25 lipca Patrona Kierowców skłania nas do pokornej, cichej i codziennej modlitwy za kierowców i użytkowników dróg i podróżujących na lądzie na morzach i w powietrzu. Tak dużo tragedii, kolizji i wypadków drogowych, cierpienia, kalectwa i śmierci na naszych drogach, nakazuje nam błogosławić pojazdy mechaniczne i modlić się za tych którzy nimi kierują, aby za wstawiennictwem Św. Krzysztofa bezpiecznie osiągali cel podróży. Błogosławieństwo pojazdów będzie w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. Pojazdy ustawiajmy na parkingach przy Kościele.


Św. Tomasz Apostoł

W poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła


Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

W czwartek w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła  Msze Św. będą: w Przeczycy o godz. 700, 900, 1100, 1800. w Kamienicy o godz. 1000, 1630. Składka na tacę przeznaczona będzie na “Swiętopietrze” do dyspozycji Ojca Św. i Stolicy Apostolskiej. 


Oktawa Bożego Ciała

Obrazy: boe-ciao1.jpg

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna będzie dzisiaj po Sumie a w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1800.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczyste Nieszpory Eucharystyczne, procesja i błogosławieństwo dzieci o godz. 1800. Na zakończenie będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.